Profoto A10

Gotowa na przyszłość

Najmniejsza na świecie lampa studyjna

Gotowa na przyszłość Profoto A10

Profoto A10 to nowa odsłona dobrze znanej najmniejszej lampy studyjnej Profoto. Produkt został wzbogacony o naszą nową technologię Bluetooth AirX. Oznacza to, że możesz teraz bezprzewodowo pobrać nowy firmware swojej A10 za pośrednictwem aplikacji Profoto jak i sterować jej ustawieniami A10 za pomocą smartfona. Co więcej, możesz wykorzystać pełną moc lampy błyskowej A10 w swoim aparacie – niezależnie od tego, co nim jest: lustrzanka, bezluterkowiec czy Twój smartfon.

Ładowany
akumulator Li-Ion.

Dedykowane modyfikatory światła z mocowaniem magnetycznym.

Ekstremalnie szybki czas ładowania 1.0s

Zintegrowany nadajnik i odbiornik AirTTL

Pierwsze spojrzenie

Dlaczego wybrać A10?

Światło, które jest zarówno naturalne, jak i piękne

Ponieważ zaprojektowaliśmy A10 z okrągłą głowicą, zamiast typowego prostokątnego kształtu stosowanego przez inne rozwiązania montowane na aparacie, światło, które emituje jest zarówno naturalne, jak i piękne. Szerokość strumienia światła może być z łatwością regulowana od szerokiego ustawienia, gdzie światło miękko i płynnie się rozchodzi, po nieco węższe i bardziej skupione – za pomocą jedynie prostego przekręcenia pierścienia zoom na głowicy.

Więcej niż tylko światło

Możliwość pracy ze światłem jest kluczowa przy tworzeniu lepszych, bardziej kreatywnych zdjęć. Dlatego też A10 posiada zestaw dedykowanych modyfikatorów do kształtowania światła, które dzięki wbudowanemu inteligentnemu mocowaniu magnetycznemu mogą być z łatwością montowane i odłączane lub łączone ze sobą. Pomogą Tobie osiągnąć dokładnie taki efekt jakiego pragniesz. Te modyfikatory to kopuła dyfuzyjna Clic Dome, karta refleksyjna Bounce Card, soczewka szerokokątna Wide Lens, zestaw filtrów żelowych Clic Gel, Clic Grid Creative Kit i soft refleksyjny Soft Bounce.

AirTLL oznacza wbudowaną wygodę i wszechstronność

Z AirTTL masz ogromne pokłady wbudowanej elastyczności. TTL pozwala ustawić idealną ekspozycję natychmiastowo, dając Tobie o wiele większe spektrum kontroli i znacząco szybszy tryb pracy. To niemalże automat; jest łatwy, szybki i precyzyjny. A ‘Air’ oznacza, że możesz się komunikować z innymi lampami A10, jak i pozostałymi lampami systemu Profoto bez najmniejszych problemów. Dodatkowo dzięki HSS lampa jest gotowa, wtedy kiedy jej potrzebujesz.

AirX oznacza komunikację z Twoim smartfonem

Profoto A10 została wzbogacona o nową technologię Bluetooth – Profoto AirX. Oznacza to, że możesz teraz bezprzewodowo pobrać nowy firmware swojej A10 za pośrednictwem aplikacji Profoto jak i sterować jej ustawieniami A10 za pomocą smartfona. Co więcej, możesz wykorzystać pełną moc lampy błyskowej A10 w swoim aparacie – niezależnie od tego, co nim jest: lustrzanka, bezluterkowiec czy Twój smartfon.

 

Zwizualizuj sobie swoje zdjęcie dzięki światłu pilotującemu

Wbudowane światło pilotujące w A10 pozwala Tobie szybko sprawdzić jak światło i cień współgrają razem, zanim jeszcze naciśniesz spust migawki. Stanowi także dodatkowe źródło światła w sytuacjach pracy przy słabym oświetleniu.

Nigdy więcej martwienia się o żywotność baterii

A10 ma swój własny, wymienny akumulator Li-Ion o większej pojemności niż stosowany w A10. Ogniwo to starcza na 450 błysków pełnej mocy, czyli 4-krotnie więcej niż baterie AA. Łatwo i szybko ładuje się ponownie. Możesz więc fotografować dłużej i czuć się pewnie.

Nigdy nie stracisz ujęcia

A10 może nadążyć za Tobą ponieważ ładuje się 4 razy szybciej niż inne rozwiązania dedykowane do stosowania bezpośrednio z aparatu – to znaczy w 1,0s do pełnej mocy. Mówiąc krótko, nigdy nie stracisz ujęcia.

Mniej czasu spędzonego na nauce oznacza więcej czasu na robienie zdjęć

Zaprojektowaliśmy A10 żeby była nieskomplikowana, więc nie musisz poświęcać dużo czasu na naukę obsługi sprzętu. Interfejs jest prosty i przejrzysty. Oznacza to, że możesz spędzić więcej czasu zaangażowany w pracę z klientem i tworzenie doskonałych zdjęć.

Rozwijaj się razem z A10

A10 jest narzędziem, które pozwoli Ci rozwinąć Twoją fotografię tak daleko jak tego chcesz. Dodanie drugiej lampy A10 otwiera jeszcze więcej możliwości. Dzięki A10 oraz lampom o większej mocy takimi jak B10 czy B1X i ponad 120 dostępnymi modyfikatorami światła, otwiera się Tobie droga do kreatywnych rozwiązań w fotografii. Co więcej, z Akademią Profoto możesz uzyskać dostęp do kursów kształtowania światła z praktycznymi poradami i wskazówkami od doświadczonych i inspirujących twórców.

Naturalne i piękne światło szybko i z łatwością Profoto A10

Jedyną różnicą pomiędzy A10 a każdą inną lampą jaką robimy jest rozmiar – jest na tyle mała, by zmieścić się komfortowo w Twojej dłoni, czyniąc A10 oraz A1X doskonałym rozwiązaniem przeznaczonym do użytku na aparacie.

A10 zapewnia jakość światła, która jest zarówno naturalna jak i piękna, ponieważ tak jak w przypadku większych lamp w rodzinie Profoto, A10 posiada okrągłą głowicę, która powoduje, że światło rozchodzi się gładko i miękko sprawiając tak wspaniale naturalne wrażenie.

„Błysk lampy może być naprawdę brzydki, jeśli nie wiesz, jak go używać”

Mira i Thilda niegdyś preferowały fotografować w naturalnym, zastanym oświetleniu. Używanie lampy błyskowej było dla nich zbyt skomplikowane i trochę przerażające. Pierwsze lampy, których używały, były trudne do zrozumienia i użycia z uwagi na skomplikowaną obsługę z mnóstwem przycisków i wymaganych ustawień. Kiedy jednak odkryły serię Profoto A, zdały sobie sprawę, że praca z lampą błyskową wcale nie musi być skomplikowana. W poniższych 4 filmach Mira i Thilda rzuciły wyzwanie stereotypom dotyczącym lampy błyskowej. Używając Profoto A10, stworzyły niesłychanie inspirujące obrazy, bez względu na to, jak wyglądały warunki otoczenia.

 • Mira i Thilda

  Wolność kreacji

  Wolność kreacji

  Czy zdjęcia z błyskiem są brzydkie?

 • Mira i Thilda

  Wolność kreacji

  Wolność kreacji

  Czy błysk jest skomplikowany?

 • Mira & Thilda

  Wolność kreacji

  Wolność kreacji

  Czy błysk jest niepotrzebny?

 • Mira i Thilda

  Wolność kreacji

  Wolność kreacji

  Błysk, który daje swobodę tworzenia!

Produkt w użyciu

Wejdź za kulisy sesji Miry i Thildy z Profoto A10

Zobacz galerię
 • Szybka wskazówka

  Profoto A10

  Profoto A10

  Jak rozpocząć pracę z Profoto A10

 • Szybka wzkazówka

  Profoto A10

  Profoto A10

  Gotowa na przyszłość Profoto A10 z AirX

 • Szybka wzkazówka

  Profoto A10

  Profoto A10

  Profoto Off-Camera Kit

Poradnik

Fotografowanie z A10 i A1X na aparacie i poza nim

Mira i Thilda to dwie siostry ze Szwecji, które postanowiły powrócić do Marrakeszu, by stworzyć eteryczne portrety, o których myślały od dawna, a które do tej pory nie były możliwe do wykonania, z wykorzystaniem wyłącznie naturalnego, zastanego światła słonecznego. Teraz, wyposażone w Profoto Connect i lampę A1, Mira i Thilda są gotowe by zrealizować swoją wizję!

Poradnik

Fotografowanie z A10 i A1X na aparacie i poza nim

Pracując w ciągle zmieniających się warunkach oświetleniowych Barcelony, Audrey Woulard odkrywa z jaką łatwością może uzyskać naturalne, piękne światło przy pomocy lamp Profoto A1X z wyzwalaczem Profoto Connect.

Poradnik

Fotografowanie z A10 i A1X na aparacie i poza nim

Fabian Wester, mieszkający w Sztokholmie fotograf modowy i lifestyle’owy nie posiada własnego studia. Ma jednak dużą umiejętność improwizacji, dzięki której historyczny Berns Hotel i ruchome schody metra zamienił w studio fotograficzne dla siebie i swojego Profoto A1 – najmniejszej na świecie lampy studyjnej.

Poradnik

Fotografowanie z A10 i A1X na aparacie i poza nim

Przyjęcia weselne połączone z imprezą taneczną to jedne z największych wyzwań dla fotografów ślubnych. Chcąc sprawdzić możliwości Profoto A1 w tych wymagających warunkach, Two Mann Studios, kanadyjski duet fotografów, zaaranżował imprezę taneczną w sali o czarnych ścianach i suficie – czyli o kolorze będącym największym koszmarem fotografa ślubnego.

 • Marie Bärsch

  Świat jest moim studiem

  Świat jest moim studiem

  Profoto A1 i A10

 • Two Mann Studios

  Świat jest moim studiem

  Świat jest moim studiem

  Profoto A1 i A10

 • Hélène Pambrun

  Wolność kreacji

  Wolność kreacji

  Profoto A1 i A10

 • Mira & Thilda

  Wolność kreacji

  Wolność kreacji

  Profoto A1 i A10

 • Tina Eisen

  Świat jest moim studiem

  Świat jest moim studiem

  Profoto A1 i A10

Modyfikatory światła

W fotografii chodzi o kontrolę i kształtowanie światła. Dzięki A10 nigdy nie było łatwiej aby wnieść Twoją kreatywność na nowy poziom z naszym asortymentem dedykowanych, łatwych w użyciu modyfikatorów do A10.

 • Hideaki Hamada

  Świat jest moim studiem

  Świat jest moim studiem

  Brak tekstu

 • Bella Kotak

  Świat jest moim studiem

  Świat jest moim studiem

  Brak tekstu

 • Jean-Philippe Lebee

  Świat jest moim studiem

  Świat jest moim studiem

  Brak tekstu

Masterclass Profoto

Poznaj możliwości światła od podszewki

Poznaj