Warsztaty fotografii studyjnej z DR5000
Warsztaty fotografii studyjnej z DR5000
Warsztaty fotografii studyjnej z DR5000
Warsztaty fotografii studyjnej z DR5000
Warsztaty fotografii studyjnej z DR5000
Warsztaty fotografii studyjnej z DR5000
Nasz bestseller

Warsztaty fotografii studyjnej z DR5000

  • Zapraszamy na intensywne spotkanie fotograficzne z DR5000.
Kod produktu:
1 190,00 zł
1 190,00 zł
/ szt. brutto
Darmowa dostawa od 249,00 zł
Warsztaty fotografii studyjnej z DR5000
Warsztaty fotografii studyjnej z DR5000
1 190,00 zł

Warsztat ze studyjnych technik oświetleniowych z DR5000.

Jeśli zastanawiasz czy światło błyskowe jest dla Ciebie, czy warto je stosować i jakie daje korzyści, zapraszamy na spotkanie warsztatowe z DR5000. W studio pod okiem doświadczonego praktyka przećwiczymy kilka efektownych ustawień lamp i techniki wykorzystania kluczowych modyfikatorów. Zbudujemy 2 równoległe plany zdjęciowe, będziemy pracować w kameralnej grupie a moderacją zajmie się charyzmatyczny prowadzący – Rafał Krasa. Dostęp do wiedzy, sprzętu i możliwość wymiany doświadczeń. Wszystko to na naszym spotkaniu - DR5000 i Profoto.

Ten warsztat nie ma agendy. Spotykamy się w studio i po krótkim wstępie organizacyjnym, prowadzenie przejmuje Rafał. Opowie o swoim warsztacie pracy, odpowie na pytania, po czym przejdziemy do  sesji praktycznych. Będziemy fotografować na 2 planach, stylu beauty, fashion, zahaczając o styl buduarowy. Przećwiczymy nie mniej niż sześć, najbardziej efektownych ustawień światła, które w swojej pracy na co dzień wykorzystuje Rafał. Po wykonaniu pięknych portretów z jednym źródłem światła, przejdziemy do kolejnych ujęć z wykorzystaniem dwóch, trzech, a w końcu 4 lamp, uzyskując charakterystyczne dynamiczne ujęcia filmowe. Zastosujemy całe spektrum rodzajów lamp. Sieciowe i bateryjne, z dużą i mniejszą mocą. Sprawdzimy je na wąskich i szerokich planach oświetleniowych, zweryfikujemy czy ważniejsza jest ich moc, czy odpowiednie i umiejętne zastosowanie. Przepracujemy większość zagadnień związanych z odpowiedzią na pytania, czy błysk jest potrzebny, czy jest skomplikowany, a może jest to technika ułatwiająca pracę i rozwój fotografa.

Wraz ze zmianą ilości lamp zastosujemy różne modyfikatory światła. Sprawdzimy w praktyce dlaczego i w jakich sytuacjach korzystniejsze są małe kompaktowe softboxy, lub reflektory, a kiedy sięgać po duże płaszczyzny świecenia.  Będziemy na bieżąco oceniać jakość uzyskanego ustawienia, komentując jego wady i zalety. Sprawdzimy jak stosować miękkie, subtelne światło, zestawiając  je z ostrym, agresywniejszym doświetleniem. Każdy będzie mógł ocenić różnice, wyciągnąć wnioski dla swojej twórczości.

Ustalimy jak błyskać, aby na zdjęciu nie było widać błysku, lub aby odpowiednio tonował zdjęcie. Prowadzący wyjaśni i pokaże dlaczego to fotograf ma zarządzać światłem, a nie światło oraz zastane warunki, jego pracą i możliwościami. Tym samym dotkniemy różnic dotyczących błysku w studio i w plenerze. Każde z tych środowisk rządzi się swoimi prawami i nie sposób przejść obok nich, bez komentarza i przećwiczenia. 

Z pewnością będzie to bardzo intensywny dzień. Olbrzymia dawka praktycznej wiedzy wprowadzającej w nowe możliwości kreowania obrazu, zawsze i wszędzie. Przestanie Cię ograniczać pora dnia, lub zastane warunki. Poznając nieskomplikowane, ale twórcze techniki oświetlania planu, możesz zacząć kreować bez ograniczeń, tak jak dziś robi to Rafał, który  bez żadnych tajemnic, podzieli się swoim doświadczeniem zdobytym przez lata spędzone w świecie zawodowej fotografii. Każdy z uczestników wyjdzie ze spotkania z nową praktyczną wiedzą, pomysłami na realizację sesji, oraz pięknymi zdjęciami do własnego portfolio. Jeśli masz szczególnie nurtujące Cię zagadnienia, prześlij nam tą uwagę, postaramy się uwzględnić ją w przebiegu spotkania.

Zaczynamy w sobotę, 13 stycznia

w warszawskim Studio BAJKA przy ul. Rydygiera 8/lok 20B

Zajęcia będą się odbywały w godzinach od 9:00 do 17:00.

Ilość miejsc jest ograniczona. Dla uczestników spotkania zostaną przygotowane bardzo korzystne oferty na zakup sprzętu Profoto oraz Sigma. Podczas warsztatów będzie można skorzystać i przetestować  różnorodne lampy Profoto jak choćby A2, B10X, czy D2 oraz sprawdzić w praktyce serię różnorodnych obiektywów SIGMA z linii Art.

Wymagana jest podstawowa znajomość obsługi własnego aparatu w zakresie zarządzania ekspozycją i pracy w programach. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania z przyczyn od nas niezależnych, ze zwrotem kosztów zakupu biletu.

DR5000 Prywatnie są rodzeństwem, młodymi ludźmi, których poza więzami krwi połączyła również wspólna pasja. Zawodowo dwójka nowoczesnych fotografów. Kochają kolory, ostrość i krystaliczną cyfrową czystość zdjęć. Uwielbiają wszelkie nowinki technologiczne i podążają za najbardziej aktualnymi trendami w fotografii. Wierzą, że dzięki najnowocześniejszym technologiom mogą robić to, o czym 10, 20 czy 100 lat temu nie mogli marzyć nawet najwięksi fotografowie. Dlatego też wymagają od siebie więcej i więcej, w nieskończoność podnosząc jakość swojej pracy – najlepiej, to wciąż nie dostatecznie dobrze. Próżno szukać w ich portfolio czarnobiałych, zaszumionych, nieostrych, pseudo-artystycznych zdjęć. Wręcz przeciwnie. Twardo stąpają po ziemi i bardzo krytycznie oceniają nawet najlepsze wyniki swojej pracy. Świetnie czują się w większości dziedzin fotografii, a nawet w niektórych dziedzinach filmu. Potrafią biegle i bardzo kompetentnie pracować w studiu, ale podstawą ich pracy jest reportaż. W ich ocenie to perspektywa pracy z ludźmi czyni fotografię tak wspaniałym zajęciem. Fotografią zajmują się od lat, ale wciąż są tylko “uczniami”. Choć nie mają konkretnego nauczyciela, każdego dnia z pokorą poszukują czegoś nowego. Nie oglądając się na innych starają się być lepsi od siebie samych, pobijać własne rekordy i szlifować własny, unikatowy styl. Drugich tak zmotywowanych i zaangażowanych jak oni po prostu nie ma.
dr5000.com/
facebook.com/dr5000com

 

W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji:

info@profotosklep.pl

+48 660 543 879

pixel