Sky is the limit - droga fotografa

Sky is the limit - droga fotografa

  • Zapraszamy na spotkanie z dużą dawką praktycznych wskazówek fotograficznych
Kod produktu:
890,00 zł
890,00 zł
/ szt. brutto
Darmowa dostawa od 249,00 zł
Sky is the limit - droga fotografa
Sky is the limit - droga fotografa
890,00 zł

Sky is the limit z Radkiem von Hirschberg

Bądź sobą w Fotografii i rozwijaj się w niej bez ograniczeń. Poznając i doskonaląc „klasyczne zasady” nie bój się realizować swoich pomysłów, choćby wydawały się szalone. Bądź częścią społeczności fotografów a, jeśli chcesz, pokazuj swoje prace na, krajowych i międzynarodowych, konkursach. Znajduj najlepsze inspiracje - nie tylko w internecie - i inspiruj innych. Jeśli chcesz rozwijać się artystycznie, pokazuj swoje prace - na wystawach zbiorowych oraz indywidualnych. Bądź otwarty, zdobywaj Klientów i twórz ciekawe projekty TFP we współpracy m.in. z agencjami modelek. Bądź widoczny w sieci. Publikuj - z początku w „kavyarnianych” magazynach a potem patrz dalej … Możesz wiele, wiele więcej bo … „Sky is the limit”.

By robić to wszystko nie musisz koniecznie mieć wykształcenia fotograficznego. Odpowiednie podejście do pokonywania przeszkód jest najpraktyczniejszym sposobem do kolejnych twórczych sukcesów. Przykładem na to, że jest to możliwe jest polski fotograf Radek von Hirschberg.

Już 24 czerwca, w studio ZERO - Loft 22 na warszawskiej Pradze, zapraszamy wraz z Radkiem na warsztaty dla średniozaawansowanych i amatorów. Tego dnia, w godz 9:30 - 16:30, dowiecie się jak można to wszystko (a może i nawet więcej) osiągnąć. Startując „od zera” i łącząc to z inną pracą zawodową (do momentu, gdy można już „dobrze żyć tylko z fotografii, lub fotografią”).

Warsztat podzielony jest na trzy części:


W pierwszej - planowanej na 1,5 do 2 h - porozmawiamy właśnie o tym, co można - początkowo niskim nakładem czasu i pieniędzy - zrobić by „dobrze wystartować”. I czego nie robić bo to strata czasu, albo pieniędzy. Radek podzieli się tym, jak przygotowuje ustawienie oświetlenia na komputerze w domu by optymalnie wykorzystać czas w studio / plenerze.

W drugiej - planowanej na 3 h - będziemy wspólnie fotografowali na 4 - 5, zupełnie innych, choć zlokalizowanych w  jedynym budynku, planach zdjęciowych. Modelki / Modeli, makijaż, oraz stylizacje, dobraliśmy specjalnie do tego miejsca. Nie będzie to tylko „cykanie na akord”, ale Radek wraz z naszym Zespołem podzielą się z Wami także niestandardowymi pomysłami, co pozwoli Wam na zbudowanie niebanalnego Portfolio tylko z tych zajęć.

W trzeciej - zmęczeni, ale szczęśliwi posilimy się i  przyjrzymy się praktycznej stronie obróbki zdjęć w Lightroomie z dodatkiem Photoshopa (ale i bez tego ostatniego). Zasadą Radka jest bowiem dążenie do fotografowania z taką kontrolą kadru, światła i pracy modelki, aby graficzna postprodukcja była dodatkiem a nie dominowała w tworzeniu ostatecznego efektu.

Ustalimy i przećwiczymy jak błyskać, aby na zdjęciu nie było widać błysku, lub aby odpowiednio tonował on zdjęcie. Prowadzący wyjaśni i pokaże, dlaczego to fotograf ma zarządzać światłem, a nie światło oraz zastane warunki, jego pracą i możliwościami. Tym samym dotkniemy różnic dotyczących błysku w studio i w plenerze. Każde z tych środowisk rządzi się swoimi prawami i nie sposób przejść obok nich, bez komentarza i przećwiczenia. 

Z pewnością będzie to bardzo intensywny dzień. Olbrzymia dawka praktycznej wiedzy wprowadzającej w nowe możliwości kreowania obrazu, zawsze i wszędzie. Przestanie Cię ograniczać pora dnia, lub zastane warunki. Poznając nieskomplikowane, ale twórcze techniki oświetlania planu, możesz zacząć kreować bez ograniczeń, tak jak dziś robi to Radek. Każdy z uczestników wyjdzie ze spotkania z nową praktyczną wiedzą, pomysłami na realizację sesji, oraz pięknymi zdjęciami do własnego portfolio. Jeśli masz szczególnie nurtujące Cię zagadnienia, prześlij nam tą uwagę, postaramy się uwzględnić ją w przebiegu spotkania.

Zaczynamy w sobotę, 24 czerwca

w kameralnym Studio LOFT 22 przy ul. 11 Listopada w Warszawie

Zajęcia będą się odbywały w godzinach od 9:30 do 16:30.

Ilość miejsc jest ograniczona. Podczas warsztatów będzie można skorzystać i przetestować  różnorodne lampy Profoto jak A2, B10X, czy D2. Dla uczestników spotkania zostaną przygotowane bardzo korzystne oferty na zakup sprzętu Profoto oraz Sigma.

Wymagana jest podstawowa znajomość obsługi własnego aparatu w zakresie zarządzania ekspozycją. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania z przyczyn od nas niezależnych, ze zwrotem kosztów zakupu biletu.

W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji:

e-mail: info@profotosklep.pl

telefon: +48 660 543 879

Pierwsze kroki w fotografii Radek stawiał w latach osiemdziesiątych ubiegłego wieku w Jeleniej Górze, do czego nawiązuje jego artystyczny pseudonim. Proza życia przygasiła jednak tę pasję i pchnęła go na inne tory. Po ponad trzech dekadach powrócił jednak do fotografii, która w międzyczasie przeszła techniczną rewolucję. Jedno nie uległo jednak zmianie: nieograniczona możliwość kreacji, eksperymentowania i wyrażania siebie poprzez tę dziedzinę życia i sztuki. I to właśnie Radek lubi najbardziej ..

W jego obiektywie pojawiają się głównie góry i ludzie i, jak dodaje, chmury, które dla Radka są w zasadzie nieodłącznym elementem fotografii krajobrazowej. Aparat to nieodzowny element jego codzienności, co owocuje także cyklami reportażowymi oraz fotografią uliczną. Jest entuzjastą naturalnego światła, ale nie unika pracy w studio. Najczęściej skupia się na przekazie choć niekiedy interesuje go wyłącznie forma. Otwarty umysł nie pozwala mu na zamknięcie się we wskazanych dziedzinach fotografii – wśród jego prac znajdziemy bowiem także (choć poza głównym nurtem) fotografie konceptualne, architektoniczne oraz, jak sam je nieco autoironiczne określa, pocztówki. 
radekvonhirschberg.eu
instagram.com/radek_von_hirschberg

pixel