Techniki oświetleniowe z Emilem Bilińskim
Techniki oświetleniowe z Emilem Bilińskim
Techniki oświetleniowe z Emilem Bilińskim
Techniki oświetleniowe z Emilem Bilińskim
Techniki oświetleniowe z Emilem Bilińskim
Techniki oświetleniowe z Emilem Bilińskim
Techniki oświetleniowe z Emilem Bilińskim
Techniki oświetleniowe z Emilem Bilińskim
Nowość

Techniki oświetleniowe z Emilem Bilińskim

  • Zapraszamy na warsztat fotograficzny na którym przećwiczymy techniki oświetlania planów zdjęciowych. Spotkanie poprowadzi artysta fotografik Emil Biliński
Kod produktu:
990,00 zł
990,00 zł
/ szt. brutto
Darmowa dostawa od 249,00 zł
Techniki oświetleniowe z Emilem Bilińskim
Techniki oświetleniowe z Emilem Bilińskim
990,00 zł

Studyjne techniki oświetleniowe z Emilem Bilińskim

Zapraszamy na praktyczne warsztaty fotograficzne prowadzone przez Emila Bilińskiego.
Przećwiczymy ciekawe i efektowne techniki oświetlania i budowania planów zdjęciowych.

Stosowanie lamp błyskowych zapewnia fotografom szeroki zakres możliwości tworzenia obrazu, pozwala na kontrolę charakteru ujęcia i tworzenie pięknych, niebanalnych zdjęć. Dzięki odpowiedniemu oświetleniu, możemy w dowolnym momencie wywołać niemal każdy efekt, począwszy od rozświetlonych zdjęć z akcentem słonecznego dnia, na mrocznych ujęciach w niskim kluczu kończąc. Uzyskanie oczekiwanych efektów, jest uzależnione od zastosowanych modyfikatorów światła, lamp, nastaw aparatu i kilku innych zagadnień o których nie wolno zapomnieć. Wszystkie te elementy omówimy i przećwiczymy na praktycznym spotkaniu 11 maja (sobota) w warszawskim studio fotograficznym.  

fot. Emil Biliński (c)

Wykonując zdjęcie zawsze musimy wejść w grę ze światłem. Światło zastane, lub sztucznie modyfikowane będzie decydowało o jego charakterze, wielowymiarowości, uwypukleniu, lub ukryciu szczegółów. W przypadku najbardziej elastycznego w fotografii światła błyskowego, do otrzymania założonego efektu, stosujemy również szeroką gamę modyfikatorów światła. Profoto w swojej ofercie posiada ich ponad 150. Nie przypadkiem, ponieważ to właśnie modyfikatory, będą miały największy wpływ na końcowy efekt uzyskany na zdjęciu.

Tak wielka paleta narzędzi kształtujących światło, wymaga znajomości sposobów ich stosowania i jak się okazuje, to wcale nie musi być trudne. Na spotkaniu krok po korku, przećwiczymy kolejne etapy tworzenia zdjęcia, będziemy podglądali i uczestniczyli w budowaniu planu przez Emila. Dobierzmy odpowiednie modyfikatory, ilość lamp, będziemy wspólnie korygować ich położenie i moce świecenia aż do uzyskania założonego celu. Będzie to świetne ćwiczenie prowadzące do poznania zalet i technik w stosowaniu lamp błyskowych. Nauczenia się, jak kontrolować intensywność, kierunek i jakość światła błyskowego, poznać ścieżkę dojścia do uzyskania profesjonalnych efektów w studio. Poprzez praktyczne przykłady i eksperymenty, dowiemy się, jak różne techniki oświetlenia wpływają na nastroje, kompozycję i dramatyzm zdjęć. 

fot. Emil Biliński (c)

Będzie to intensywny dzień fotograficznej, efektownej pracy. W praktycznej części operowania światłem, zajmiemy się między innymi:

  • aspektami związanymi z przygotowaniem i zaplanowaniem sesji, rekonstrukcją światła dziennego która pozwala na tworzenie naturalnie wyglądających zdjęć w kontrolowanych warunkach studio,
  • pomysłami na zastosowanie jeden dwóch a może 5 lamp błyskowych. Emil zgłębi zaprezentuje proste i efektowne sposoby na ich stosowanie i opanowanie zależności pomiędzy nimi,
  • operowaniem pomiędzy światłem głównym, wypełniającym, akcentującym i oświetlającym tło.

Ta zaawansowana technika wymaga precyzji, cierpliwości i kreatywności, ale po jej opanowaniu, fotografowie mogą uzyskać profesjonalne efekty zawsze i wszędzie, niezależnie od pory dnia i naturalnych warunków oświetleniowych. 

fot. Emil Biliński (c)

Gwarantujemy dużą dawkę praktycznej wiedzy, która z pewnością pozwoli na rozwinięcie swojego warsztatu pracy. Spotkanie  poszerzy Twoją wiedzę o oświetlaniu planów i w przyszłości zaowocuje już własnymi, niebanalnymi kolejnymi sesjami zdjęciowymi. Zapraszamy.

Zapraszamy w sobotę, 11 maja w warszawskim studio Plan.
Zajęcia odbędą się w godzinach 10:00-17:00. Ilość miejsc jest ograniczona.

Wymagana jest podstawowa znajomość obsługi własnego aparatu w zakresie zarządzania ekspozycją i pracy w programach. Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania spotkania z przyczyn od nas niezależnych, ze zwrotem kosztów zakupu biletu.

Emil Biliński
Urodzony w 1978 roku, dorastał, studiował i zdobywał doświadczenie w Wiedniu, Austrii.Ukończył szkołę biznesu, studiował fotografię i projektowanie komunikacji wizualnej w Graphische Bundes Lehr-und Versuchsanstalt Wien. W międzyczasie pracował w muzeum Friedensreicha Hundertwassera Kunsthauswien, gdzie zetknął się z największym wpływem sztuki, współpracując z wystawiającymi artystami, malarzami i fotografami, prezentując także swoją pierwszą własną wystawę. W 2002 roku, po służbie wojskowej, rozpoczął pracę jako niezależny fotograf w Europie. Jego obrazy inspirują subtelną estetyką, ponadczasowym spojrzeniem, niezwykłym postrzeganiem rzeczywistości w jej gołej piękności oraz starannym podejściem do konstrukcji światła. Jego zainteresowania są szeroko zróżnicowane, obejmują muzykę, rysunek, reżyserię krótkometrażowych filmów i reklamy marek.
https://www.emilbilinski.com/
https://www.instagram.com/emil_bilinski/

W przypadku pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji:
kontakt@profotopolska.pl
tel.: +48 660 543 879

pixel
Specyfikacja
Producent: